Kwadratowa twarz - jak dobrać fryzurę, makijaż i nakrycie głowy?

Dobierając odpowiednią fryzurę, dodatki w postaci biżuterii i makijaż warto poznać kształt swojej twarzy. Generalnie wyróżnia się siedem różnych typów, co nie oznacza jednak, że dopasowanie każdej twarzy do jednego z nich jest banalnie proste. Nic bardziej mylnego. W większości przypadków każdy jest w stanie odnaleźć cechy swojej twarzy w kilku z nich, dlatego też tak trudne może być podjęcie decyzji, którym typem ostatecznie jesteśmy. W związku z tym warto zastanowić się, które cechy naszej twarzy najbardziej rzucają się w oczy, które z nich są naszym niewątpliwym, mocnym atutem, a które najlepiej byłoby zamaskować.

Aby określić kształt swojej twarzy, należy stanąć przed lustrem w pomieszczeniu z dobrym oświetleniem. Dobrze, jeśli nie mamy na sobie makijażu podczas oceny kształtu twarzy, aby ostateczny wynik był zgodny z rzeczywistością. Włosy powinny być związane lub zaczesane do tyłu. Jeżeli mamy grzywkę, ją również należy spiąć, tak, aby nie zasłaniała nawet fragmentu twarzy. Następnie należy przyjrzeć się sferze skroni, to znaczy linii włosów i okolic czoła. Potem przechodzimy do sfery policzkowej i definiujemy, czy policzki są pełne, czy widać dokładnie wystające kości policzkowe. Należy także zerknąć na sferę szczęki i podbródka i ocenić, czy szczęka jest zarysowana mocno, czy delikatnie, oraz jak wygląda podbródek – czy jest on spiczasty, ostry, czy raczej zaokrąglony. Co więcej, aby ocenić kształt twarzy, należy także sprawdzić, czy twarz jest tak samo szeroka jak długa, a także czy szczęka jest w znacznym stopniu szersza od czoła, czy nie. Następnie należy porównać, to co udało nam się zaobserwować ze standardowymi typami: owalem, twarzą okrągłą, podłużną, w kształcie serca, diamentu, gruszki, lub też kształtem przybliżonym do kwadratu. W ostatnim przypadku czoło jest raczej niezbyt wysokie, natomiast zarówno czoło jak i szczęka są szerokie. Co więcej, linia włosów przypomina kształtem kwadrat o nieco zaokrąglonych rogach. Policzki leżą w jednak linii z czołem oraz brodą.

Posiadaczki kwadratowego kształtu twarzy powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie cięcie włosów, które ukryje mankamenty urody i wydobędzie kobiecość z ich twarzy. Osoby o kwadratowych twarzach wyglądają dobrze w asymetrycznych, zaczesanych na bok długich grzywkach. Generalnie wszelkie asymetryczności na głowie, takie jak na przykład boczny przedziałek sprawią, że twarz wizualnie się „zaokrągli”. Do twarzy kwadratowej jak najbardziej pasują zarówno długie włosy, jak i krótkie. Panie tego rodzaju urody dobrze prezentują się w różnego rodzaju lokach, najlepiej dużych i pełnych objętości, ponieważ wydobywają kobiecość i zaokrąglają rysy twarzy tuszując przy tym kwadratowe rogi czoła i żuchwy. Natomiast niezbyt dobrym pomysłem są fryzury zbyt blisko twarzy, na przykład bardzo mocno wyprostowane włosy, ponieważ mogą wizualnie poszerzyć linię żuchwy. Nie poleca się także prostej grzywki, która nie tylko podkreśli mankamenty urody, ale wręcz nada przerysowany kwadratowy kształt.

Również przy pomocy makijażu można wiele zdziałać. Aby zrównoważyć rysy twarzy należy zaopatrzyć się w kilka bazowych kosmetyków, między innymi podkład i rozjaśniać. Tego pierwszego należy używać do ukrycia i „schowania” kwadratowych rysów twarzy – podkład warto aplikować po zewnętrznych stronach czoła oraz żuchwy, natomiast na nos, brodę i policzki nałożyć rozjaśniacz. Podobny zabieg optycznie wymodeluje twarz i sprawi, że będzie się ona wydawała bardziej zaokrąglona. Jeżeli nie mamy wprawy w modelowaniu twarzy, i efekt naszych prób pomalowania się jest marny, warto wziąć pod uwagę wizytę u kosmetyczki czy też profesjonalnej wizażystki, która sama oceni kształt naszej twarzy i dobierze nam odpowiedni makijaż biorąc pod uwagę także inne nasze cechy. Jeżeli jej propozycja przypadnie nam do gustu, możemy poprosić o instruktaż i wskazówki, a także wykaz kosmetyków, które zostały użyte do przygotowania makijażu, tak, żebyśmy mogły już w domu, na spokojnie spróbować odtworzyć efekt samodzielnie.

Nakrycia głowy to bez wątpienia coś niezbędnego. Mogą być nie tylko doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji, ale są również praktyczne i przydatne w różnych okolicznościach. Warto więc sprawdzić, co będzie najlepiej komponowało się z kształtem twarzy, jaki mamy. Jeśli chodzi o nakrycia głowy, w których panie o kwadratowych twarzach będą wyglądać najlepiej, to warto postawić na kapelusze mocno osadzone na głowie, zachodzące na czoło. Twarz kwadratowa wygląda najkorzystniej właśnie w kapeluszach, czapkach czy kaszkietach noszonych jak najbliżej linii włosów. Warto także sprawdzić nakrycia głowy o falujących, opływowych kształtach, które złagodzą kwadratowe, ostre rysy twarzy. W sklepach można z łatwością znaleźć na przykład kapelusze o miękkich rondach i asymetrycznych, falujących liniach. Warto także zastanowić się nad zakupem modelu bardzo zwracającego na siebie uwagę nietypowym kształtem, wzorem, czy kolorem. Takie nakrycie głowy będzie doskonale odwracało uwagę od kanciastych rysów kwadratowej twarzy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż oczu
Następny artykułKosmetyki do makijażu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here