Jak wybrać dobry podkład do twarzy?

Dobry podkład to podstawa makijażu: zarówno profesjonalnego, jak i tego wykonywanego w domowych warunkach. Każda kobieta powinna mieć dobry podkład: nie należy na tym oszczędzać. Zanim jednak przejdziemy do zakupów, koniecznie wypróbujmy kilka rodzajów podkładów, aby dowiedzieć się, który z nich najlepiej pasuje do naszego typu cery. Inny podkład jest potrzebny cerze dojrzałej, inny naczynkowej, a jeszcze inny kobiecie, która ma mniej niż dwadzieścia lat.

Witaminy w podkładach rozświetlających
Dobrze dobrany podkład nie tylko wydobywa piękno cery, ale także pielęgnuje ją i w dłuższej perspektywie czasowej doprowadza do tego, że wygląda lepiej bez podkładu! Wszystko dzięki substancjom pielęgnującym obecnym w podkładach. Dobre podkłady rozświetlające mają w składzie witaminę C i E, które bardzo korzystanie wpływają na naszą skórę. Dodatkowo, niektóre podkłady mogą mieć w składzie kwas hialuronowy – kosmetyk ten, jak żaden inny, wpływa pozytywnie na jakość naszej skóry. Pielęgnuje, wygładza, napręża i sprawia, że kobieta wygląda młodziej.

Podkład z filtrem słonecznym
Dodatkowo, niektóre podkłady mają skład bogaty w kompleksy lipidowo-proteinowe oraz filtry słoneczne, które są korzystne szczególnie dla kobiet, które mają cerę naczyniową lub pełną przebarwień.

Jak działają podkłady rozświetlające i czym różnią się od podkładów matujących?
Podkład rozświetlający ma w sobie drobinki rozświetlające – błyszczą i dodają cerze blasku. Trzeba jednak wiedzieć, że każda kobieta, która ma przebarwienia lub trądzik, powinna raczej unikać podkładu rozświetlającego. Podkłady rozświetlające działają zbawiennie, gdy nasza cera jest bez zarzutu i gdy możemy pochwalić się zerowym stanem blizn po trądziku. Jeśli położymy podkład rozświetlający w dużej ilości na krostkach, staną się one jeszcze bardziej widoczne.

Strobing jako ciekawostka w trendach makijażowych
Strobing, czyli konturowanie twarzy przez stosowanie rozświetlaczy: nabłyszczaczy i podkładów nabłyszczających jest hitem ostatnich lat. Makijaż zrobiony z użyciem rozświetlaczy często sprawia, że kobieta wygląda jakby miała nawilżoną, naturalną twarz. Jedną z osób, które do perfekcji opanowały strobing jest Julia Wieniawa: jej codzienny makijaż jest bogaty w rozświetlacze, a ubogi w pudry i bronzery. Dzięki temu kobieta wygląda na zdrową, młodą, a jej twarz jest promienna. Zdecydowanie każda kobieta powinna zaciągnąć do swojej codziennej kosmetyczki właśnie rozświetlacze i podkłady rozświetlające z wyższej półki.

Czym różni się strobing od innego rodzaju makijażu?
W opozycji do strobingu jest makijaż polegający na robieniu kontrastu ciemno-jasno. Ten drugi typ makijażu robi się przez podkład rozświetlający i bronzer. W przypadku strobingu mamy do czynienia z robieniem makijażu za pomocą gry światła.

Dla jakiej cery dobry jest rozświetlacz?
Rozświetlacze są dobre dla cery suchej oraz zmęczonej. Zdecydowanie nie należy stosować tego rodzaju kosmetyków, jeśli nasza cera jest tłusta lub choćby tylko mieszana. W przypadku cery mieszanej tłustość osadza się w tych okolicach, gdzie zwykle stosuje się rozświetlacze. Dlatego jednak najlepiej wypadają podkłady rozświetlające właśnie na cerze suchej.
Osoby, które mają tendencję do powstawania sińców pod oczami, również powinny zainteresować się rozświetlaczami. Mają one moc zmniejszania widoczności opuchlizny.

Jak zrobić makijaż przy użyciu rozświetlacza?
Makijaż rozświetlający powinniśmy rozpocząć od nałożenia na skórę bazy oraz kremu. W zależności od tego, jaką mamy cerę, należy użyć kremu nawilżającego lub odżywczego. Następnie na skórę nakładamy podkład dopasowany do naszej karnacji. Nakładamy go nie tylko na twarz, ale również na szyję i na uszy. Koniecznie też trzeba nałożyć korektor na te rejony skóry, które są wyjątkowo trudne do zatuszowania zwykłym podkładem. Zwykle są to zaczerwienione okolice nosa oraz te rejony, w których mamy najwięcej krost.

Nakładając podkład uważajmy, aby nie było go zbyt dużo. Następnie, należy wszystko utrwalić pudrem. Najlepiej używać pudru ryżowego, przezroczystego. Po tym można już przejść do nakładania rozświetlacza. Najlepsze miejsca do nakładania rozświetlacza to oczywiście łuk pod brwiami (ale nie cały, tylko zewnętrzne kąciki). Kolejny to grzbiet nosa oraz łuk kupidyna. Podkład rozświetlający i rozświetlacz można nakładać też na brodę, robiąc ruch koła.

Następnie przechodzimy do czoła: tutaj robimy kształt odwróconego trójkąta przy nakładaniu nabłyszczacza.

Podkład rozświetlający i nabłyszczać do cery tłustej
Osoby, które chcą mieć makijaż z podkładem rozświetlającym i z nabłyszczaczem, mogą spróbować zrobić go stosując przed wszystkim silnie matujący podkład. Następnie, po tym jak cera zostanie już porządnie zmatowiona, można przejść do zrobienia makijażu za pomocą nabłyszczacza. Nie można jednak udawać, że tego typu makijaż będzie się długo trzymał. Zwykle już po kilku godzinach będzie potrzebował odświeżenia. Warto w tym celu posiadać zawsze w torebce chusteczki, które będą zbierały nadmiar sebum ze skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here