Czarne włosy: farbowanie i fryzury

Farbowanie włosów na czarno
Gdy nadchodzi zima, wiele kobiet decyduje się na malowanie włosów na czarno. Trudno powiedzieć dlaczego, ale istnieje trend w farbowaniu, zgodnie z którym kobiety dostosowują kolor włosów do pory roku. Gdy nadchodzi lato, najchętniej farbujemy włosy na blond, a w przypadku brunetek: na brąz.
Gdy zdecydujemy się na pomalowanie włosów na czarno, warto zdać sobie sprawę, czy na pewno taki kolor będzie dla nas odpowiedni. Kolor czarny nie jest odpowiedni dla każdego typu cery. Przede wszystkim uważać powinny właścicielki bardzo jasnych cer, które z trudem się opalają.

Komu pasują czarne włosy?
Przed koloryzowaniem włosów brązowych na kruczoczarne należy dwa razy zastanowić się, bo późniejszy powrót do farby bazowej będzie bardzo długotrwały i pracochłonny. Wedle obiegowej opinii czarny kolor na włosach pasuje każdemu. W rzeczywistości: nic bardziej błędnego. Jest to specyficzny kolor, który powinny nakładać sobie na włosy tylko kobiety o zdecydowanej urodzie. Te, które chcą złagodzić rysy twarzy, powinny wybrać do koloryzacji jeden z jaśniejszych tonów.

Dlaczego nie każdemu pasują czarne włosy?
Czarny kolor na włosach powoduje, że ostre rysy twarzy staja się jeszcze bardziej ostre. Dlatego jeśli mamy długi nos lub surowo wysklepione brwi, wówczas powinnyśmy jak najbardziej odchodzić od ciemnych kolorów na włosach. Koloryzacja włosów na czarno w takim wypadku doda nam lat i doda nam kilogramów oraz sprawi, że będziemy wyglądały na zmęczone. Dodatkowo, czarny kolor włosów powoduje, że wszelkie niedoskonałości cery są bardziej widoczne. Przebarwienia, trądzik różowaty czy blizny po trądziku to coś, co nie będzie dobrze wyglądało na twarzy jeśli właścicielka ma czarne włosy.

Jak zejść z czarnych włosów na jaśniejsze?
Rozjaśnianie włosów czarnych jest trudne. Poziom trudności zwiększa się, gdy nie chodzi o naturalnie czarną czuprynę, ale wówczas, gdy klientka salonu fryzjerskiego farbowała sobie wielokrotnie włosy na czarno. Zdecydowanie poleca się dwa razy przemyśleć, czy faktycznie chcemy farbować sobie włosy na jasno. Schodzenie z koloru przy włosach czarnych odbywa się stopniowo. Kosztuje dużo i niestety takie zabiegi zawsze niszczą też włosy.

Dekoloryzacja ciemnych włosów
Ciemne włosy należy na początku poddać zabiegowi dekoloryzacji. Takie włosy trzeba wysmarować preparatem ściągającym farbę. Nie jest w zadnym wypadku czyszczenie włosa. Niestety trzeba zastosować na niego silną chemię i taki zabieg nie pozostanie bez wpływu na kondycję naszego włosa.

Koloryzacja na czarno przy okrągłej twarzy
Dodatkowo, włosy czarne nie wyglądają dobrze, gdy kobieta ma okrągłą twarz. O ile czarne kolory w ubiorze potrafią optycznie zmniejszyć sylwetkę, o tyle już twarzy niestety nie wyszczuplają. Osoby, które chcą ukryć się i spowodować, że defekty skóry twarzy będą mniej widoczne, powinny przebierać u fryzjera na paletkach brązy i beżów oraz niezbyt intensywnych rudości.

Odrosty na czarnych włosach
Koloryzacja włosów na czarne wymaga w następnych tygodniach częstych wizyt u fryzjera. Jeśli jednorazowo pofarbujemy włosy na czarno, wówczas odrosty będą widoczne nawet wtedy, gdy bazową naturalną barwą naszych włosów jest brąz. Dlatego jeśli chcemy uniknąć częstych wizyt u fryzjera, wówczas lepiej jest wybrać jednak farbę podobną do tej, którą nosimy naturalnie na włosach. Wówczas farbowanie pozwoli pozbyć się siwych włosów, odświeży naszą fryzurę i sprawi, że nie będziemy miały mysiego wyglądu.

Jak ożywić ciemne włosy?
Hitem ostatnich lat jest nakładanie na czarne losy koloru błękitnego, butelkowej zielni lub szarości. Nie jest to łatwe, jednak fryzjerzy polecają. Ciemnozielone odcienie na czarnych włosach powodują, że czerń nabiera blasku, a właścicielka takich włosów wygląda lepiej i bardziej efektownie. Takie kolory na włosy można nakładać również wówczas, gdy chcemy mieć ombre. Wówczas na dole włosów nakładane są właśnie te ekstrawaganckie kolory.

Jakie fryzury do czarnych włosów?
Włosy czarne najlepiej wyglądają w takich fryzurach, gdzie nie ma zbyt wielu strzępień. Małe geste loki niestety nie zawsze będą korzystnie wyglądały na właścicielce kruczoczarnych włosów. Jeśli chcemy mieć loki, a mamy czarne włosy, wówczas koniecznie wypróbujmy, jak będą wyglądały na nas duże pukle. Zdecydowanie poleca się również stosowanie prostownicy z jonizacją. Czarne losy proste wyglądają natomiast najlepiej wtedy, gdy są wyszykowane na głęboki połysk i gdy są proste. Proste, gładkie grzywki również wyglądają najlepiej właśnie przy włosach czarnych jak heban.

Czarne włosy z refleksami
Kobiety, które chcą uzyskać jasne refleksy na jasnych włosach często są bezsilne. Tak naprawdę jedyny kolor widoczny na czarnych włosach, pojawiający się w refleksach, to odcień różu, rubinu lub stalowego niebieskiego. Jasne czy rude albo brązowe refleksy nie będą widoczne, mimo że oczywiście dodają one włosom czarnym głębi. Z tego właśnie powodu czasami fryzjer decyduje się na farbowanie czarnych włosów z pasemkach brązowymi. Otrzymujemy wówczas bardziej naturalny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here