Wypełnienie zmarszczek

Pojawienie się zmarszczek na naszej skórze jest jedną z pierwszych oznak, że rozpoczyna się u nas przyśpieszony proces starzenia. Ich obecność u kobiet w młodszym wieku może sugerować też, że do tej pory jakość pielęgnacji ciała pozostawiał wiele do życzenia i konieczna jest zmiana postępowania w tej kwestii. Medycyna estetyczna ma do zaoferowania szereg możliwości, które będą w stanie skutecznie poradzić sobie z pojawiającymi się zmarszczkami zatrzymując w ten sposób proces starzenia się na jakiś czas.
Jedną ze skuteczniejszych metod, które oferowane są pacjentkom w pierwszej kolejności jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym cennik. Jak sama nazwa wskazuje, w procesie tym największą rolę odgrywa obecność kwasu hialuronowego. W ofercie wielu salonów znajdziemy też alternatywny zabieg polegający na wykorzystaniu do tego zadania kwasu polimlekowego. Metody te różnią się nieco od siebie, ale w ostatecznym rozrachunku przynoszą podobne rezultaty.
Obie metody są skuteczne w walce zmarszczkami. Czym one dokładnie są? Zmarszczki to nic innego jak naturalnie pojawiające się deformacje skóry. Zmarszczki mimiczne, które pojawiają się najszybciej można zauważyć już w wieku około 25 lat. Pojawiają się one w momencie, gdy organizm ludzki nie jest już w stanie produkować odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego, elastyny oraz kolagenu. W efekcie takiego stanu rzeczy skóra automatycznie staje się mniej elastyczna, często pomarszczona oraz wysuszona. Na pojawienie się zmarszczek wpływ mają również inne czynniki, wynikające przede wszystkim z nieodpowiednio dobranej diety oraz posiadania nałogów. Na skórę negatywnie wpływa na przykład palenie papierosów czy nawet prowadzenie stresującego trybu życia.
Kwas hialuronowy jest doskonałym orężem w walce ze zmarszczkami. Jest to substancja naturalna, którą możemy znaleźć w ludzkim organizmie, dlatego nie jest ona niebezpieczna. Jedynie niewielki odsetek ludzi na świecie jest uczulony na taki kwas, u większości nie wywołuje on żadnych zmian alergicznych. Z tego powodu stał się on najczęściej stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Doskonale potrafi wywiązać się z roli polegającej na wiązaniu cząsteczek wody w skórze. Dzięki temu jest ona lepiej nawilżona, potrafi utrzymać gładkość przez dłuższy czas.
W celu pozbycia się kurzych łapek, czy też zmarszczek pojawiających się na czole, kwas hialuronowy charakteryzujący się niską lub średnią gęstością wstrzykuje się w miejsce ich pojawienia się. Skorzystanie z dobrodziejstwa takiego zabiegu ma tę istotną zaletę, że efekty widoczne są praktycznie od razu. Widoczne pozytywne zmiany potrafią utrzymywać się dość długo, ponieważ zmarszczki potrafią zniknąć nawet na czas kilku miesięcy. Wszystko zależy od tego, jak pacjentka stosowała się do zaleceń otrzymanych od lekarza. Po tym okresie zabieg należy przeprowadzić ponownie. Na trwałość efektów wpływ ma również stopień oraz gęstość zastosowanego wypełniacza. Najdłużej w skórze pozostanie oczyszczacz gęsty i lepiej oczyszczony. Cena takiego zabiegu uzależniona jest do miejsca jego wykonania oraz preparatów, które zostaną do niego użyte. Najtańszy zabieg można wykonać za cenę około 300 złotych, ale nie należy wtedy oczekiwać, że efekty będą w stanie utrzymać się przez dłuższy czas.
Alternatywą dla zastosowania kwasu hialuronowego jest wykorzystanie kwasu polimlekowego. On również jest substancją, którą znajdziemy w naszym organizmie. Doskonale wpływa na wygląd oraz kondycję naszej skóry. Jego zaletą jest fakt, że potrafi bardzo głęboko wsiąknąć w tkanki, przez co efekt jego stosowania jest znacznie wydłużony. Tkanka zostaje automatycznie wzmocniona, zwiększa się jej objętość i poziom wygładzenia. Zastosowanie metody opierającej się na kwasie polimlekowym prowadzi do otrzymania niemal takich samych efektów jak ma się to w przypadku wyboru kwasu hialuronowego. Różnica polega jednak na tym, że działanie kwasu polimlekowego nie jest widoczne od razu. Można jednak liczyć na nieco dłuższe utrzymanie się widocznych i pozytywnych zmian. Jednocześnie zmiany przybiorą bardziej naturalny wygląd. Kwas polimlekowy znajdujący się w tkance wywiera na nią pozytywną presję, zmuszając ją niejako do przeprowadzenia procesu odbudowy kolagenu oraz tworzenia nowych i zdrowych komórek. Zastosowanie takiego zabiegu nie tylko ma na celu pozbycie się zmarszczek, ale także zneutralizowania przyczyny ich pojawienia się.
O tym, która forma zabiegu będzie dla nas odpowiednia powinien zdecydować lekarz po uprzednim przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem oraz zapoznaniu się z wyglądem oraz charakterystyką zmarszczek. Każdy z powyższych zabiegów nie wymaga konieczności pozostawiania w szpitalu. To nieinwazyjne metody, dlatego bardzo szybko można po nich wrócić do swoich codziennych obowiązków domowych oraz zawodowych. Wystarczy jedynie przestrzegać zaleceń lekarza. Z reguły po upływie około dwóch tygodni można już normalnie funkcjonować i nie obawiać się żadnych powikłań oraz zachowań i zmian alergicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here