Przedłużanie i zagęszczanie rzęs: pielęgnacja po zabiegu

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą objętościowa to zabieg doskonały dla kobiet, które mają naturalnie słabe rzęsy – takie, których smarowanie mascarą nic nie daje. Jest to też zabieg dla zabieganych kobiet, które nie chcą poświęcać codziennie czasu na makijaż oczu. Dodatkowo, jest to wspaniałe dla kobiet, które często przebywają na plaży. Z rzęsami przedłużanymi u kosmetyczki można pływać, chodzić na solarium lub na basen i nie odczuwać żadnych negatywnych skutków. Poniżej podpowiadamy, jak dbać o przedłużane i zagęszczane rzęsy, aby jak najdłużej nam służyły oraz aby wyglądały stale tak, jak dzień po zabiegu.

Rzęsy objętościowe vs rzęsy 1:1
Rzęsy można wykonać metodą objętościową (wówczas do jednej rzęsy przyklejamy kilka rzęs) lub można je tylko przedłużyć, naklejając na każdą rzęsę jedną rzęsę sztuczną. W salonach znajdziemy rzęsy kaszmirowe, jedwabne, plastikowe lub te wykonane z futra norek. W zależności od ich rodzaju, mają one inny kształt nasady. Kształt nasady sztucznej rzęsy wpływa na to, jak finalnie będą takie rzęsy układały się na oku. Zdecydowanie warto eksperymentować i nakładać rzęsy metodą objętościową oraz zwykłą. Wówczas będziemy widziały różnicę w naszym wyglądzie.

Jakie rzęsy sztuczne wybrać?
Warto również eksperymentować z długością rzęs: mają one długość od 6 milimetrów, do aż 17! W przypadku rzęs o numerze 17 efekt wcale nie musi być sztuczny ani dramatyczny: wszystko zależy od kształtu oka.
Sztuczne rzęsy trzeba uzupełniać raz na kilka tygodni. Zdarza się, że sztuczne rzęsy wypadają już po dwóch tygodniach. Wówczas należy udać się do kosmetyczki i poprosić o ich uzupełnienie. Zabieg uzupełniania rzęs kosztuje zwykle o połowę mniej niż zabieg klejenia rzęs od zera.

Co zrobić, aby rzęsy nie odkształcały się?
Aby przedłużyć żywotność rzęs, trzeba umieć o nie dbać. Warto wiedzieć na przykład, jak czyścic rzęsy, aby trzymały się jak najdłużej i nie odkształcały się. Po pierwsze, należy zaniechać używania jakichkolwiek kosmetyków działających na bazie olejków. Lepszy będzie płyn micelarny. Nie rozkleja kleju.

Przedłużanie rzęs: pielęgnacja 2 doby po zabiegu
Kluczowe dla urody naszych sztucznych rzęs będą dwie pierwsze doby po zabiegu. Koniecznie należy unikać kontaktu z wodą. Chodzenie na basen, czy do sauny jest wtedy wykluczone. Najlepiej jest unikać jakiegokolwiek kontaktu z wodą i z kosmetykami, którymi zmywa się makijaż. Najlepiej jest po prostu nie malować się, nie myć rzęs i nie dotykać ich przez pierwsze 48 godzin po zabiegu przedłużania rzęs. Nie ma tutaj znaczenia to, jakie są to rzęsy: robione metodą objętościową, czy zwykłą.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy objętościowe?
W dalszych dniach po zabiegu nie można nadal rzęs dotykać. Najlepiej jest przestać spać na boku (można w tym celu obłożyć się poduszkami z boku). Warto również oduczyć się pocierania rzęs wtedy, gdy chce nam się spać. Nie należy także regularnie nurkować: maska nie będzie sprzyjała dobrej kondycji rzęs sztucznych. Nie warto również używać substancji kleistych i oleistych na rzęsy: chodzi nie tylko o kosmetyki tłuste do demakijażu, ale również o kremy nawilżające czy odżywiające.

Nie tuszujmy sztucznych rzęs tuszem
Sztuczne rzęsy nie znoszą również korzystania z tuszu do rzęs. O ile większość kobiet może wyobrazić sobie zaprzestanie malowania rzęs sztucznych, to już rzęsy, które znajdują się na dole wymagają tuszowania. Jednak tusz do rzęs z dołu szybko dostaje się również na górę.
Sztuczne rzęsy nie powinny być też podkręcane dodatkowo zalotką: szybko połamią się i zbiją w grudkę. Na szczęście, sztuczne rzęsy są robione w taki sposób, że w naturalny sposób podkręcają się wysoko na oku i dodatkowe działanie na nich zalotką nie jest nikomu potrzebne.

Jak myć sztuczne rzęsy?
W drogeriach znajdziemy obecnie dość szeroką bazę produktów, które służą wyłącznie myciu sztucznych rzęs. Kosmetyczki jednak polecają,a by próbować myc je zwykłą wodą. Nie należy ich oczywiście trzeć podczas mycia. Wato używać do tego patyczków kosmetycznych. W sklepach znajdziemy również waciki, które nie pozostawiają żadnych pyłków – to właśnie one przeznaczone są do pielęgnowania rzęs sztucznych.

Czy regularnie rozczesywać sztuczne rzęsy?
Każdorazowe rozczesywanie rzęs może sprawić, że zostaną one uszkodzone. Odkształcą się i rozkleją. Dlatego poleca się rozczesywanie rzęs tylko w sytuacjach, gdy robimy sobie makijaż i gdy chcemy dobrze wyglądać. W domowym użytkowaniu rozczesywanie rzęs niczemu nie służy, a może je tylko przedwcześnie zniszczyć.

Co zrobić, gdy ubytki są małe?
Jeśli nie chcemy udawać się do salonu kosmetycznego, aby uzupełnić małe ubytki, wówczas możemy samodzielnie dokupić sobie kępki rzęs i doklejać je na własną rękę. Bardzo trudno zaaplikować sobie samej rzęsy, dlatego właśnie potrzebna będzie pomoc koleżanki. Rzęski powinny być tej samej marki i tej samej długości co rzęsy, których używano w salonie. Zdecydowanie poleca się stosowanie oryginalnego kleju do rzęs, ze źródła, które znamy.

Podczas noszenia sztucznych rzęs metodą objętościową należy obserwować, jak zachowuje się oko. Jeśli często ulega podrażnieniom, wówczas należy usunąć rzęsy. Zabieg usuwania rzęs sztucznych jest wykonywany często u kosmetyczek. Warto również obserwować rzęsy pod kątem tego, czy wypadają bardziej niż zwykle. Jeśli wypada ich nadmierna ilość, wówczas warto usunąć rzęsy sztuczne i zregenerować się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here