Makijaż kamuflujący przebarwienia

Jak zatuszować przebarwienia?
Przebarwienia to domena kobiet, które mają cerę suchą, wrażliwą, naczynkową. Prawdziwą zmorą bywają dla kobiet, które mają trądzik różowaty. Osoby o takim typie cery powinny stosować kosmetyki do makijażu, których głównym zadaniem jest maskowanie właśnie takich problemów skórnych. Na szczęście, w drogeriach jest całkiem spory wybór tego typu specyfików. Poniżej popatrzmy, jak to zrobić, aby przebarwienia nie były widoczne!

Skąd biorą się przebarwienia na twarzy?
Przebarwienia mogą być plamami wątrobowymi lub zmianami po trądzikach. Trądzik może być źle prowadzony i wówczas może dochodzić do głębokich blizn. Wówczas należy zastosować leczenie laserowe w celu usunięcia ich na stałe. Zanim jednak usuniemy blizny po trądziku, warto nauczyć się je umiejętnie zamalowywać.
Przebarwienia mogą powstawać na różnych etapach życia. Czasami ich pojawienie się może być wynikiem stosowania antykoncepcji: gdy kobieta nie jest gotowa na przyjecie dużej dawki hormonów w tabletkach antykoncepcyjnych, jej skóra może reagować właśnie powstawaniem przebarwień. Dodatkowo, osobniczki o jasnej i delikatnej cerze mogą mieć przebarwienia po opalaniu. Zbyt intensywne korzystanie ze słońca lub z solarium niestety doprowadza do nieodwracalnych zmian na ciele, nie mówiąc o ryzyku występowania raka.

Zielony korektor na przebarwienia na twarzy
W drogeriach znajdują się korektory o różnych kolorach. Warto rozeznać się, który kolor najlepiej pokryje nasze problemy skórne. Na przykład korektory niebieskie bardzo rozjaśniają naczynka, które popękały. Jeśli mamy problem z zaczerwionymi policzkami, wówczas można używać dużej ilości korektora w zielonym odcieniu. Warto jednak go dobrze rozetrzeć. Niestety jednak, po nałożeniu korektora trzeba zastosować dużą ilość pudru, aby wyrównać kolory makijażu. Korektor zielony doprowadza bowiem do rozjaśnienia makijażu.

Mocne korektory kryjące
Jeśli tradycyjne korektory nie radzą sobie z naszymi przebarwieniami, warto sięgnąć do kosmetyków znajdujących się na półkach przeznaczonych do makijażu teatralnego. Są to jednak mocno kryjące podkłady na przebarwienia oraz korektory. Używa się ich na przykład do robienia makijażu aktorkom w teatrze: gdzie konieczne jest zachowanie świeżości przez długi czas, mimo grzejących na scenie świateł. Taki makijaż obciąża skórę i powoduje, że przez długi czas po nałożeniu i zmyciu trzeba skórę nawilżać, pozwalać jej oddychać, a także dodatkowo ją odżywiać. Dlatego tego typu makijaż niech będzie lepiej zarezerwowany tylko na specjalne okazje, a nie na co dzień do pracy.

Jaki kolor korektora na cienie pod oczami?
Cienie pod oczami będą skutecznie zamalowane, gdy użyjemy korektora o żółtym kolorze. Dobrze jest eksperymentować i spróbować na początku podziałać tanimi korektorami w różnych kolorach. Gdy dowiemy się, jakie kolory korektorów działają na naszą skórę, wówczas dobrze jest kupować je w coraz wyższych cenach i o coraz lepszej jakości. Trzeba przyznać, że marka kosmetyku robi różnice: tanie kosmetyki nie zawsze dobrze radzą sobie z intensywnym kryciem silnych przebarwień. Dodatkowo, tanie kosmetyki nie do końca dobrze radzą sobie z pozostawianiem naturalnego wrażenia. Często obciążają skórę i tworzą na twarzy efekt maski.

Żółte korektory
Uprzedzając eksperymenty, możemy powiedzieć, że żółte korektory dobrze radzą sobie z widocznymi fioletowymi kośćmi na nosie, a także z sinymi cieniami pod oczami. Dodatkowo, jeśli mamy na twarzy cienie o sino-fioletowych kolorach, to wówczas również najlepiej poradzi sobie z nimi podkład żółty.

Podkłady i korektory do przebarwień brązowo-żółtych
Jeśli mamy na twarzy dużo przebarwień o kolorze pomarańczowym, wówczas należy stosować korektor fioletowy. Jest on dobry na wszelkie żółtawe i pomarańczowe oraz obrazowe przebarwienia, w tym piegi.
Zachęcamy przy tym do mieszania kolorów: korektor i podkład kryjący przebarwienia można mieszać z różem, aby uzyskać nieco cieplejszy kolor, bardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry.

Po nałożeniu korektora, czas na nałożenie podkładu do cery z przebarwieniami. Tutaj należy uważnie przebierać wśród produktów: jedne lepiej,a drugie gorzej radzą sobie z przebarwieniami. Warto używać kosmetyków mineralnych, które nie mają tylu składników sztucznych, co tradycyjne podkłady na przebarwienia. Podkłady mineralne są również dobre wówczas, gdy na dworze jest ciepło i nie chcemy zbytnio obciążać sobie skóry.
Gdy podkład kryjący przebarwienia jest już położony, czas na puder. Puder powinien być matujący, a nie rozświetlający ani też nie transparentny. Oba ostatnie rodzaje mogą okazać się zbyt słabe w zetknięciu ze skórą z problemami.

Makijaż warto wykańczać bronzerem,który jest ostatecznym narzędziem walki z przebarwieniami. Po tyle etapach nakładania makijażu przebarwienia są zwykle już mało widoczne. To, czy nasza skóra dobrze oddycha przez tyle warstw makijażu zwykle zależy od jakości używanych składników. Dlatego właśnie trzeba uważać na to, jaki mają skład: czytajmy etykiety przed zakupami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here