Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg polegający na redukowaniu tkanki tłuszczowej poprzez zamrażanie komórek. W odróżnieniu od liposukcji jest nieinwazyjny (drobny obrzęk czy chwilowy brak czucia szybko zanika), poza tym działa obkurczowo na tkanki nabłonkowe, nie ma więc ryzyka późniejszej „luźnej skóry”. Jednak coolsculpting nie jest zabiegiem dla każdego.

Przeciwwskazania

Przygotowując się na zamrażanie tkanki tłuszczowej, musisz upewnić się, że twoja skóra na fragmencie ciała, który chcesz poddać zabiegowi, nie jest podrażniona, nie ma liszajów czy egzem. Przeszkodą będą również tatuaże oraz znamiona. Ciąża, karmienie piersią czy menstruacja nie są dobrym czasem na wykonywanie kriolipolizy. Coolsculpting nie jest przeznaczony dla osób z chorobami krążenia czy też z wszczepionym rozrusznikiem serca. Ze względu na to, że skrystalizowane komórki tłuszczowe podczas przemiany materii obciążają wątrobę, zamrażanie tkanki tłuszczowej nie jest wskazane dla osób borykających się z chorobami wątroby i nerek oraz cukrzycą.

Kriolipoliza Warszawa – kiedy skorzystać?

Co prawda nie jest to zabieg dla osób z bardzo dużą otyłością, jednak z powodzeniem mogą z niego skorzystać osoby, które mimo różnych diet czy aktywności fizycznej nie mogą się pozbyć upartego brzuszka, fałdów na bokach czy zbyt masywnych ud. Jeśli interesuje cię udana kriolipoliza warszawa to dobre miejsce, by z niej skorzystać – tutaj znajdziesz odpowiednie gabinety medycyny estetycznej.

Coolsculpting – jak się przygotować?

Przed zabiegiem nie nagrzewaj wybranych okolic (np. korzystając z sauny czy gorącego prysznica). Postaraj się wypić w ciągu doby minimum dwa litry wody (nie wliczamy tu kawy ani herbaty!) W zależności od wielkości obszaru poddawanego zamrożeniu skorzystasz z jednej bądź nawet kilku sesji. Także temperatura będzie dobrana indywidualnie: jeśli chodzi tylko o drobną rzeźbę, aplikator zastosuje temperaturę od 5 do 0 stopni C; jeśli masz do czynienia z niewielką otyłością – od 0 do -5 stopni C; a jeśli zmagasz się z większą, temperatura będzie oscylować w granicach od -5 do -10 stopni.Po zabiegu możesz szybko wrócić do aktywnego trybu życia. Nie zapominaj w pierwszych dniach o lekkostrawnych posiłkach i piciu przynajmniej 2 litrów wody mineralnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here